Menemen Su Özel Güvenlik Eğitim Kurumu, 2016 yılında Özel Güvenlik sektörüne kaliteli eleman yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

İçişleri Bakanlığının 10.03.2017 tarihli 794 Belge Nolu Faaliyet izin belgesiyle İZMİR İli Menemen İlçesinde Özel Güvenlik Eğitim Kurumu olarak hizmet vermektedir.

2010 yılından beri eğitim veren İzmir’in gözde eğitim kurumu Karşıyaka Özel güvenlik Eğitim Kurumunun öncülüğü ve vizyonuyla yola çıkan Menemen Su Özel Güvenlik Eğitim Kurumu; klimalı ve geniş sınıflarında projeksiyon ve uygulamalı eğitim materyallerini kullanarak, konunun uzmanı eğitimcileriyle hizmet vermektedir.

Menemen Su Özel Güvenlik Eğitim kurumunun konumu merkez olup Menemen İzban istasyonu karşısındadır. Menemen, Aliağa , Bergama , Foça , Ulukent, Çiğli, Egekent, Karşıyaka ve Basmane’den tek vesait ile ulaşabilirsiniz.

Öğrencilerimiz ders aralarında geniş bekleme salonumuzda ücretsiz çay, kahve ve su ikramımızdan yaralanabilmektedir.Ayrıca eğitimi bittiği halde kendini yeterli görmeyen ya da tekrar etmek isteyen öğrencilerimiz, açılan diğer sınıflarımıza misafir olarak katılıp ücretsiz konu tekrarı yapabilmektedir.

Ayrıca sınava kadar her hafta yapılan ücretsiz deneme sınavlarına da katılabilmektedir.

Özlem Mukiyen (Kurucu)

1966 yılında İzmir’de doğan Özlem Mukiyen, İzmir Kız lisesinden 1978 yılında mezun olmuştur. 2010 yılında Karşıyaka Özel Güvenlik Eğitim kurumunun devralmış ve halen işletmektedir. 2010 yılından bu yana binlerce insana eğitim vermiş ve İzmir’in en gözde, en iyi eğitim veren kurumu yapmıştır.

İlhami Liman (Kurucu)

1961 yılında Çanakkale’de doğan İlhami Liman ,1981 yılında Hava Astsubay Okulundan ,1995 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden  mezun olmuştur. Hava Astsubayı olarak; yurdumuzun çeşitli birliklerinde görev yapmış ve 2003 yılında emekli olmuştur.2003-2017 yılları arasında da General Electric şirketinde supervisor  olarak çalışmıştır.